This is Delphi, A free premium blogger theme for you.

Na pewno sporo z Was planuje letni urlop już dużo poprzednio, wówczas zastanawiacie się, co wybrać - ofertę zagraniczną, czy polską. Czy pojechać na własną rękę, czy jednakże skorzystać oferty touroperatora. Za granicą znajdziemy z całkowitą czyli stu procentową pewnością wiele ofert, które praktycznie w stu procentach zagwarantują nam na rewelacyjną, słoneczną pogodę.

Na nieszczęście są również minusy oferty zagranicznej - znajdujemy się wówczas na obszarze obcego kraju, nie przewidzimy, co ma możliwość nas tam spotkać. Ostatni czas pokazał, że obok częstych i niespodziewanych bankructw biur podróży, można natknąć się na coś znacznie gorszego, sytuacja na świecie bowiem uczyniła, że pobyt w niegdyś malowniczych, bardzo atrakcyjnych kurortach, może być bardzo niebezpieczny. Warto zatem ryzykować? A ma możliwość lepiej zacząć spędzać swój wolny czas, urlop, w Polsce, w zakątkach, w których nigdy nie byliśmy, a są de fakto ładne!

W kraju znajdziemy sporo przepięknych zakątków, cudowne tereny górskie, wyżyny, pojezierza, no i wybrzeże Morza Bałtyckiego, które w okresie letnim jest najlepiej oblegane przez turystów nie tylko z Polski, ale i spoza granic kraju. Aura co prawda nad naszym morzem potrafi być w kratkę, ale bliskość Bałtyku, a zwłaszcza Zatoki Gdańskiej powoduje, że możemy w każdej sytuacji wsiąść w samochód i w miarę szybko tam dojechać. Ostatnimi laty bardzo piękną pogodę mamy już w maju i czerwcu, a w przyszłości we wrześniu nadal trwa gorące lato.

Ceny za usługi nad morzem w okresie posezonowym również są znacznie atrakcyjniejsze, zatem uważam, że warto analizować, czy nie wybrać się na urlop oprócz szczytem sezonu, lipcem i sierpniem. Ma możliwość to być lepszym wyjściem dla osób w sile wieku albo też rodzin z dziećmi, które chciałyby odpocząć od zgiełku metropolii, przy czym mają dosyć ograniczone środki finansowe.

Oferta nad Morzem Bałtyckim jest bardzo bogata, kurorty rozciągają się tu od granicy z zachodem po tę ze wschodem - z Rosją. Najbliżej z oddalonych części kraju, jest na Mierzeję Wiślaną, a tutaj masowe miejscowości, w których właściwie każdy wybierze dla siebie coś adekwatnego i niedrogiego.

Od ujścia Wisły (kawałek po drugiej stronie jest Trójmiasto) w stronę wschodu odwiedzimy kilka mniejszych i większych miejscowości:

- Mikoszewo - wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna na obszarze Żuław Wiślanych przy drodze wojewódzkiej nr 501.
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa elbląskiego.
Wieś rybacko-turystyczna jest położona po wschodniej stronie ujścia przekopu Wisły, na początku Mierzei Wiślanej. Miejscowość posiada połączenie promowe ze Świbnem[2], a także szlak kolei wąskotorowej do Sztutowa i Nowego Dworu Gdańskiego (Żuławska Kolej Dojazdowa). Miejscowość posiada plażę strzeżoną. Mikoszewo to wieś położona przy samym ujściu Wisły do morza.

- Jantar Leśniczówka

- Jantar - wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych, z przystanią morską dla rybaków (pas plaży), przy drodze wojewódzkiej nr 501.
Wieś na szlaku Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Leży w gronie Mikoszewem a Stegną. Przez te obszary przechodził niegdyś szlak bursztynowy. Co roku w okresie wakacji letnich odbywają się tutaj Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. W miejscowości funkcjonuje Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Jantar, którego zasadniczym zadaniem jest wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego miejscowości Jantar.


- Junoszyno - wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna na obszarze Żuław Wiślanych przy drodze wojewódzkiej nr 501. Wieś leży na szlaku kolei wąskotorowej do Sztutowa i Nowego Dworu Gdańskiego (Żuławska Kolej Dojazdowa).
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa elbląskiego.

- Stegna - duża wieś w północnej Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna. Położona na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską, w rejonie Mierzei Wiślanej. Wieś z przystanią morską dla rybaków (pas plaży), kąpieliskiem morskim i lokalnym węzłem drogowym (skrzyżowanie dróg wojewódzkich: nr 501 i nr 502).
Miejscowość jest siedzibą gminy Stegna.
Według danych z 2007 r. sołectwo Stegna zamieszkiwało 2321 osób. Sołectwo obejmuje wyłącznie Stegnę i obszar o powierzchni 1644 ha.

- Sztutowo - duża wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo na obszarze Żuław Wiślanych przy drodze wojewódzkiej nr 501. Wieś jest siedzibą sołectwa Sztutowo w którego skład wchodzi również miejscowość Grochowo Drugie.
Miejscowość jest siedzibą gminy Sztutowo. W gronie Sztutowem a Kątami Rybackimi znajduje się rezerwat kormoranów czarnych.
W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie elbląskim.
Na terenie miejscowości znajduje się rzymskokatolicka parafia św. Wojciecha. Jej świątynią jest dawny kościół baptystyczny wzniesiony w latach 1860–1878.

- Kąty Rybackie - wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo na obszarze Żuław Wiślanych przy drodze wojewódzkiej nr 501. Wieś jest siedzibą sołectwa, w którego skład wchodzi też miejscowość Skowronki.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa elbląskiego.
Kąty Rybackie znajdują się na terenie Mierzei Wiślanej na zachodnim brzegu Zalewu Wiślanego, w odległości 56 km od Gdańska, a 17 km od Krynicy Morskiej.
Jest to wieś rybacka z portem morskim i dwiema przystaniami morskimi.
Znajdują się tam szerokie, piaszczyste plaże , a oprócz tego rezerwat przyrody kormorana czarnego. Rezerwat stanowi największą w Europie ostoję kormoranów. Zarówno sam rezerwat, jak i interesujące miejsce położenia nad Zalewem Wiślanym dały podstawy do zaawansowania tu pokaźnej infrastruktury turystycznej i uczynienia z miejscowości popularnego ośrodka turystyczno-wypoczynkowego

- Skowronki - wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Sztutowo na Mierzei Wiślanej przy drodze wojewódzkiej nr 501. Wieś wchodzi w skład sołectwa Kąty Rybackie.
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa elbląskiego.
Do 1945 miejscowość znajdowała się na trasie Żuławskiej Kolei Dojazdowej prowadzącej do Krynicy Morskiej. W okolicy miejscowości projektowany był przekop Mierzei Wiślanej, mający ułatwić dostęp do portu w Elblągu.

- Przebrno - część miasta Krynica Morska, w województwie pomorskim, położona na Mierzei Wiślanej, nad Zalewem Wiślanym. W Przebrnie odbywają się obozy letniskowe dla dzieci i nastolatków.
Przebrno jest oddalone o ok. 3,5 km na południowy zachód od głównej części Krynicy Morskiej.
Ok. 0,8 km na północny wschód od Przebrna znajduje się rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej. Ok. 3,1 km na zachód leży wieś Skowronki.


- Krynica Morska - miasto w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym, przy drodze wojewódzkiej nr 501[2]. Miejscowość turystyczna z portem morskim, czterema przystaniami morskimi i letnim kąpieliskiem.

Według danych z 1 stycznia 2011 powierzchnia gminy miejskiej wynosi 116,01 km². Krynica Morska stanowi 15,63% powierzchni powiatu. W skład gminy miejskiej Krynica Morska wchodzą również części miasta: Młyniska, Przebrno i Nowa Karczma.
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa elbląskiego.
Według danych z 2005 r. Krynica Morska ma obszar 102,04 km², w tym: użytki rolne 1%, użytki leśne 16%.

Obszar lądowy Krynicy Morskiej jest zupełnie objęty Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana. Funkcję uzupełniającą ochrony tego obszaru spełnia specjalny obszar ochrony siedlisk "Zalew Wiślany i Mierzeja Wiślana". W zachodniej części Krynicy znajduje się rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej. Obszar morski gminy Krynica Morska jest objęty obszarem specjalnej ochrony ptaków "Zalew Wiślany".

- Piaski

Jeśli ktoś szuka wakacyjnej przygody, dobrej rozrywki i głośniejszych atrakcji, to perfekcyjnym wyborem jest miasto - Krynica Morska albo duża wieś nadmorska - Stegna. Dla tych, którzy chcieliby dobrze wypocząć, idealna będzie osada rybacka - Kąty Rybackie.
Noclegi Kąty Rybackie oferują w zróżnicowanych cenach i standardzie, natomiast niewątpliwie jest spośród czego wybierać.

Kąty Rybackie są położone pośród Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym, zatem oprócz plażowaniem, będziemy mieli sposobność skorzystania też z pobudzających ciekawość atrakcji oferowanych nad Zalewem.
Plaże są tu szerokie i czyste, a kiedy wybierzemy spacer pięknym lasem, którymkolwiek z bocznych szlaków, dojdziemy do wejścia nad morze, gdzie nie będzie tłumów ludzi, jak na przykład. w Krynicy Morskiej. Na miejscu można też odwiedzić rezerwat kormoranów, a z portu jachtowego wybrać się na wycieczkę po akwenie Zalewu. Na plaży każdego roku otwarty jest Heineken - namiot, w którym organizowane są zabawy dla najmłodszych, a w godzinach późniejszych - dyskoteki dla dorosłych i czasem koncerty.

Będąc spragnionym większej ilości rozrywkowych atrakcji, możemy w każdej sytuacji pojechać do Krynicy Morskiej - okey. 10 minut autem. To miasto tętni życiem niemalże do samego rana, będąc tu należy popłynąć w rejsu statkiem przez Zalew Wiślany, do Fromborka - taka wycieczka zagospodaruje nam czas na cały dzień, ale faktycznie warto.
W pobliskim Sztutowie - 4 minuty autem, znajduje się stadnina koni, na których można pojeździć na miejscu lub przykładowo. pojechać lasem nad morze i do Kątów Rybackich. Przy rzece wypożyczymy sprzęt wodny - kajaki, łódki, rowery wodne. Dla najmłodszych dużą frajdą będzie park linowy na początku Stegny - ok. 8 minut autem, albo mini zoo w Jantarze - dojedziemy tam w kolejne kilka minut.

Będąc w tych okolicach, koniecznie należy wygospodarować dwa dni na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Do Gdańska, oprócz zwyczajną drogą, można dopłynąć promem, z Mikoszewa nad morzem, przy Wiśle.
Druga całodniowa atrakcja, to Malbork - 45km, a tutaj wspaniała budowla, jaką jest zamek krzyżacki, a dla maluchów park dinozaurów.

Decydując się na Kąty Rybackie noclegi, musimy zwrócić uwagę na ich położenie - część obiektów leży bezpośrednio przy ulicy Rybackiej, a to droga prowadząca do Krynicy Morskiej, zatem częstokroć ruch odbywa się nie tylko i wyłącznie cały dzień, niemniej jednak także i nocą. Do wyboru będziemy mieli całkiem sporo kwater prywatnych, domków, kempingów, ośrodków wypoczynkowych, apartamentów , a oprócz tego luksusowy hotel. Dobierając propozycję do swoich potrzeb, warto porównać ją z innymi, ponieważ ma możliwość się okazać, że cena za komfortowy apartament nie będzie wcale wyższa, niż za kwaterę prywatną o dużo niższym standardzie.
Przykładem mogą być Willa Turkusowa Apartamenty Kąty Rybackie.

Apartamenty Kąty Rybackie posiadają w kilku miejscach, w głównej mierze przy wspomnianej przedtem ul. Rybackiej. Najbardziej optymalnym położeniem w Kątach są obiekty noclegowe znajdujące się przy ul. Piaskowej - tak, jak Willa Turkusowa.
W pobliżu, na tej samej ulicy są także jeszcze inne miejsca noclegowe - w kwaterach prywatnych, ośrodkach wypoczynkowych - przykładowo. Relaks.

Od ul. Piaskowej prowadzi do morza kilka szlaków leśnych, bardzo blisko stąd do różnorakich restauracji, smażalni, lodziarni, sklepów, straganów i tym podobne. Z piaskowej jeżdżą też meleksy, które dowiozą nas nad morze albo w inne wskazane w Kątach Rybackich miejsce.

Apartamenty Willa Turkusowa, to obiekt całoroczny, zatem oprócz okresem letnim, można odpocząć tam również w innych porach roku - na przykład. jesienią, gdy nad morzem wydziela się tak dużo zdrowego jodu, a pobliskie lasy (okey. 100 metrów od obiektu) obfitują w różnorakie gatunki grzybów - prawdziwki, podgrzybki, maślaki, miodówki, kozaki i inne. Wszystkie apartamenty dysponują wyposażonym aneksem kuchennym do dyspozycji, dlatego w trakcie takiej eskapady grzybowej, można je sobie obrobić na miejscu. Latem pobliskie lasy obfitują też w jagody, które rosną wręcz na każdym kroku.

Apartamenty są ogrodzone, teren jest zamknięty, z własnym parkingiem i placem zbaw dla najmłodszych, a dla dorosłych - obok placu zabaw, znajduje się duża wiata grillowa z miejscami siedzącymi pod zadaszeniem - pergolą.
Każdy z apartamentów jest gotowy do użytku, posiada niezbędne wyposażenie, w tym również sprzęt plażowy. W współzależności od kondygnacji, prawie każdy lokal ma balkon lub taras, a na ogrodzonym terenie przypisane miejsce parkingowe.

Myślę, że Kąty Rybackie są optymalnym miejscem na wypoczynek, wyjątkowo dla rodziców z dziećmi, miejscowość jest mała, niemniej jednak nikt się tu nie będzie na 100 procent nudził. Kąty Rybackie wczasy nad morzem uczynią na pewno niezapomnianymi.

Jeżeli już ktoś wciąż poszukuje własnego wakacyjnego miejsca nad polskim morzem, to Mierzeja Wiślana i Kąty Rybackie będą strzałem w dziesiątkę. Dla młodzieży spragnionej zabawy, rozrywki idealna jest Krynica Morska lub Stegna!

Zobacz również: apartamenty Kąty Rybackie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz